H1.cz – rozhovor

H1.cz je internetová agentura zaměřující se na poradenství v oblasti internetového marketingu. Prostřednictvím provizního programu této společnosti je možné propagovat jimi nabízené služby (školení, SEO rozbory apod.). Zeptali jsme se na pár otázek, které nám ochotně zodpověděl Michal Krutiš, vedoucí oddělení marketingu společnosti H1.cz.

Co je to vlastně H1.cz? Představte prosím čtenářům projekt H1.cz.

h1-cz-screenshotH1.cz je internetová agentura, která se zaměřuje na poradenství v oblasti internetového marketingu. Zaměřujeme se na výkonnostní marketing, tedy primárně na PPC reklamu, SEO, použitelnost webů, e-mailing a samozřejmě také affiliate marketing.

Co vše lze propagovat v rámci vašeho provizního programu?

Affiliate program jsme začali používat asi před 3 lety, a to především pro podporu našich školení. Minulý rok jsme seznam produktů rozšířili na naše další služby, jako je SEO rozbor a další analýzy. Na webu máme kompletní seznam produktů zařazených do partnerského programu.

Jaké provize nabízíte partnerům?

Provize vyplácíme za zaplacenou objednávku našich služeb. Poté, co přijde návštěvník přes odkaz partnera na náš web a ten objedná zboží, vidí partner v systému objednávku, která čeká na potvrzení. V okamžiku, kdy zákazník zaplatí zálohovou faktoru, se provize partnerovi v systému potvrdí.

Jak dlouho vydrží affiliate cookies? A na jaké aplikaci běží váš affiliate program?

Cookies máme nastaveny na dobu 60 dnů a systém běží na PostAffiliatePro, který jsme pro Česko tak trochu objevili.

Jsou k dispozici i grafické bannery pro propagaci?

V systému je několik standardních grafických bannerů a několik textových reklam. Ale nejobvyklejší a nejúčinnější způsob, jak partneři propagují naše služby, je odkaz v textu článku. Často jsou to účastníci našich školení, kteří napíšou recenzi a odkazují na nás pomocí affiliate odkazu.

Je nutné pro zapojení do vašeho provizního programu mít živnostenský list?

Živnostenský list partner mít nemusí. V takovém případě ale před první výplatou posíláme smlouvu, kterou musí partner podepsat. Na základě toho provize vyplácíme.

Říkal jste, že systém funguje tři roky, jak hodnotíte jeho přínos jako marketingového nástroje?

V systému máme přes sto partnerů, ale upřímně řečeno, není to dominantní zdroj našich objednávek školení a služeb. V H1.cz affiliate systémy pomáháme zavádět i našim klientům. V rámci těchto konzultací řešíme výběr vhodného programu, nastavení systému provizí, způsob propagace, vyhledávání a komunikace s partnery atd. Jednoznačně je pro nás provozování vlastního provizního programu cenná zkušenost.

Nabízíte i nějaké přednášky, které by se týkaly čistě jenom affiliate marketingu?

O affiliate marketingu jsme napsali několik článků: